ALAÇATI BİSİKLET TURLARI

Egenin lavanta kokan şirin kasabası Alaçatı özellikle sakinlik arayan doğa, tarih, kültür, fotoğraf ve bisiklet severler için hayallerini süsleyen bir destinasyon. Alaçatı’nın otantik taş evlerin bulunduğu dar sokaklarını bisikletle gezerek istediğiniz noktada fotoğraf çekebilir, köylerine, antik şehirlere, sörf okullarına, plajlarına bisikletle rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Alaçatı ve bisiklet ayrılmaz ikili olarak birbirinden güzel rotaları, rehber eşliğinde keşfedebilirsiniz.

ALAÇATI BİSİKLETLE GEZİLİR...

Haftasonları 2 Gün 2 Gece

ALAÇATI BİSİKLET TURLARI

Her haftasonu organize edilen tur programı şöyledir;

Cuma akşamı Alaçatı'da buluşuyor ve otelimize yerleşiyoruz.

Cuma akşam yapacağımız kısa bisiklet turunda Alaçatı Köyiçi ve Çevresinde Tarihi, Kültürel, Görsel Yerleri Gezererek Fotoğraflar Çekiyoruz.

1.GÜN: Cumartesi sabah kahvaltısı ardından Ilıca - Germiyan - Ildırı Antik Kentine pedallıyoruz.

Termal merkezi olan Ilıca, ince kumlu plajların uzandığı Çeşme’nin en popüler turizm merkezlerinden biridir. Tipik bir Ege Köyü olan Germiyan’da, Osmanlı Mimarisi’nin özelliklerini taşıyan ahşap-taş karışımı tek katlı, üçgen çatılı, ince uzun pencereli evler dikkatinizi çekecektir. Yol boyunca  irili ufaklı adaların büyüleyici manzarası içinden Ildırı'ya varıyoruz. Yarımadanın ilk antik yerleşim yeri olan Ildırı (Erythrai), ilçenin görülmeye değer tarihi zenginliklerinden biridir. Ildırı Antik Şehri’nde yapılan arkeolojik çalışmalarda, MÖ 7. yüzyılın 2. yarısına tarihlenen askeri ve sivil yapılar ücretsiz olarak ziyaret edilebilmektedir. Günboyu süren bisiklet turumuz sonunda Alaçatı'da otelimize dönüyoruz.

2.GÜN: Pazar günü sabah kahvaltısı ardından Sörf Okulları - Çeşme etabında pedallıyoruz.

Alaçatı'nın uzun plajlarında ve sakin denizinde yapılabilen Rüzgar Sörfü burayı oldukça özel kılıyor. Alaçatı sörf yapmaya elverişli alanlarının dışında dalış ve diğer su sporları için de uygun imkanlar oluşturuyor. Sörf yapanları izlerken verdiğimiz mola süresince dileyenler amatör sörf eğitimi alabilir veya sörf kiralayabilir.
Efes - Mimas bisiklet rotaları olarak bilinen bugünkü etabımız 30.7 km'dir. Rotamızın en yüksek noktası 97 m'dir. Alaçatıdan başlayan rotamızPort Alaçatı evlerini geçerek Azmak Koyu , Altınkum, Pırlanta Koyu, Çiftlikköy yönünden Çeşme'ye ulaşır.
İlk çağdaki ismi Cyssus olan Çeşme, M.Ö. 1000 yıllarında 12 İyon şehrinden biri olan Eritre'nin parlayan iskelesidir. Çeşme'nin en çok ziyaret edilen tarihi eseri 2. Beyazıt'ın yaptırdığı kale, bugün müze olarak kullanılmaktadır. Günümüzde kalenin içinde Çeşme Arkeoloji Müzesi yer almaktadır. 1964 yılından beri devam eden Ildırı (Erythrai) Antik Şehri’nde yapılan kurtarma kazılarından elde edilen eserler sergilenmektedir.
Dalyan, Aya Yorgi Koyu, Boyalık Koyu yönünden ilerleyerek Alaçatı'ya dönüyor ve tur sonrası misafirlerimizi uğurluyoruz.

Bisikletler Bizden !...

BİKE OTEL KONSEPTLİ KONAKLAMA

GÖBENE OTEL

2. SEÇENEK:

EKONOMİK HAFTAİÇİ

5 GÜN 4 GECE

GÖBENE OTEL KONAKLAMALI

YONCA BİSİKLET TURLARI

YONCA BİSİKLET TURLARI NEDİR? Aynı otelden çıkışlı hergün farklı rotalarda gerçekleştirilen, bilinen tur programlarından oldukça farklı deneyimler sunan, rehberler eşliğinde bisikletle gerçekleştirilen, teknik destekle herkesin katılabileceği şekilde organize edilen butik programlardır.

Her haftaiçi organize edilen bisiklet turları programı şöyledir;

Pazartesi günü Alaçatı'da buluşuyor ve otelimize yerleşiyoruz.

İlk gün yapacağımız kısa bisiklet turunda Alaçatı Köyiçi ve Çevresinde Tarihi, Kültürel, Görsel Yerleri Gezererek Fotoğraflar Çekiyoruz.

2.GÜN: Salı sabah kahvaltısı ardından Ilıca - Germiyan rotasında pedallıyoruz.

3.GÜN: Çarşamba günü Sörf Okullarına gidiyoruz. Dileyen sörf eğitimine katılabilir.

4.GÜN: Perşembe günü Ildırı Antik Kentine pedallıyoruz.

5.GÜN: Cuma günü Çeşme'ye köy yollarından gidiyoruz ve tur sonunda misafirlerimizi uğurluyoruz.

Efes-Mimas Rotaları DetaylarınıBu Linkten İnceleyebilirsiniz

Rezervasyon için iletişime geçin.